i Gölcük Meslek Yüksek Okulu
Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri

Makine ve Metal Teknolojileri

Pazarlama ve Reklamcılık

Dış Ticaret

Akademik Takvim
Sınav Programları
ÖBS-Öğrenci Bilgi Sistemi
Ders Materyalleri
Staj ve Yönetmelikler
Mezunlar Sistemi

Yönetim
Akademik Personel
İdari Personel

Kocaeli Üniversitesi
Gölcük Belediyesi
EDS- Eğitime Destek Sistemi
ÖSYM
YÖK
Kocaeli BÜyükshir Belediyesi

Yüksekokulumuz Mezuniyet Töreni 23 Haziran 2014 saat 14.00 de Yüksekokuluz yerleşkesinde yapılacaktır. Tüm öğrencilerimiz ve velileri davetlidir.


2016-2017Eğitim Öğretim yılında FORD EDE Eğitimine katılacak öğrencilerimiz için Bilgilendirme konferansı Yüksekokulumuz konferans salonunda yapıldı. Ayrıntılar için tıklayınız.

Tarihçe;

Makina ve Metal Teknolojileri Bölümü 2006 yılında eğitim öğretime başlayan Makina Proğramının yeniden yapılanması ile açılmıştır. Halen I. ve II. Öğretim Makina Programı ile eğitim öğretimini sürdürmektedir. Makine programı II. sınıf öğrencileri her yıl belirlenen kontenjan dahilinde Ford Otosan A.Ş Gölcük/KOCAELİ fabrikası ile sürdürülen endüstriye dayalı eğitim (EDE) kapsamında,haftanın üç günü fabrikada pratik eğitim alarak ve haftanın iki gününü okulda teorik eğitim alarak sürdürmektedir.Bu program endüstri meslek liselerinin torna tesviye, makina ressamlığı, motor, elektrik-elektronik ve kalıpçılık kollarından mezun öğrencileri kabul etmektedir.

Vizyon;

Endüstrisinin ihtiyaçları doğrultusunda, yenilenmeyi hedef edinmiş, sanayi kuruluşları ile yapılan protokoller ışığında teorik eğitimi pratik eğitim ile desteklemeye önem veren, modern eğitim tekniklerinin uygulandığı bir program olmaktır.

Misyon;

Endüstrisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli, kendine yetkin, gerektiğinde insiyatif kullanabilen, toplumsal sorumluluğa ve iş etiğine sahip, ara eleman yetiştirmektir.

Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Dr. CANAN CİMŞİT

Bölüm Başkan Yardımcıları

Öğr. Gör. Dr. Ali İhsan ENGÜR

Makine Koordinatörü

Öğr. Gör. Dr. Ali İhsan ENGÜR

Komisyon Başkanı

Öğr. Gör. Ali İhsan ENGÜR

Bölüm Sekreteri

Hayrettin GÖKALP

Program Başkanları

Staj Komisyonları

İntibak Komisyonları

Erasmus temsilcisi

Farabi temsilcisi

Yrd. Doç. Dr. Servet GÜLMEZ

Yrd. Doç. Dr. Canan CİMŞİT

Öğr. Gör. Ali İhsan ENGÜR

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi Gölcük Meslek Yüksekokulu Telefon: 0.262.422 38 55-58 Faks: 0.262.422 38 57 Adres: Gölcük MYO. 17 Ağustos Bulvarı Saraylı-GÖLCÜK
uluslararası ilişkiler birimi ana sayfa e-posta kütüphane telefon rehberi akademik faaliyet bilgileri akademik faaliyet arama mezun bilgi sistemi sosyal tesislerimiz spor tesislerimiz engelsiz üniversite diploma eki araştırma ve uygulama hastanesi eğitimde yeniden yapılandırma ve uluslararası farabi değişim programı e-gazete